НОВИНИ

Екс-кандидат в президенти США розповів у Сенаті про хакерськи атаки з Росії

Хакери намагалися зламати комп'ютери його штабу і в 2016 році.

Сенатор від Республіканської партії США і колишній кандидат в президенти країни Марко Рубіо заявив, що члени його передвиборного штабу зазнали хакерських атак з російських IP-адрес. Про це він повідомив на відкритих слуханнях комітету з розвідки Сенату, що відбулися в четвер, 30 березня.

За словами політика, в липні 2016 року, вже після того, як він повідомив про намір бути переобраним у Сенат і вийшов з президентської гонки під час праймеріз, члени його штабу були атаковані IP-адресами з невідомого місця розташування в Росії, однак хакери зазнали невдачу. Проте, спроби кібервзлома повторилися о 10:45 за місцевим часом 29 березня, заявив він. При цьому, говорити про джерело атак, грунтуючись тільки на IP-адреси, неможливо, оскільки хакери можуть легко підробити своє місце розташування.

Будучи суперником Дональда Трампа в праймеріз, Марко Рубіо оголосив про закінчення своєї президентської кампанії після поразки в своєму рідному штаті Флориді 16 березня.

Як повідомлялося, у Сенаті США розпочалися слухання щодо втручання Росії у президентські вибори. Слухання 30 березня є частиною розслідування комітету з розвідки Сенату, одного з кількох, які проводяться у Конгресі США. Розслідування проводить також ФБР. 

Так, комітет Сенату вже запросив на бесіди в рамках цієї справи не менше 20 осіб.​ Зокрема, колишній радник президента США з нацбезпеки Майкл Флінн, який подав у відставку після скандалу навколо таємних переговорів з Росією, готовий під присягою розповісти все, що йому відомо про спроби Москви вплинути на вибори в обмін на захист від кримінального переслідування.

Також зять президента США Дональда Трампа - Джаред Кушнер зголосився дати свідчення Комітету Сенату США з розвідки в рамках розслідування втручання Росії у вибори в США.