НОВИНИ

Україна отримає €600 млн другого траншу від ЄС наступного тижня – Порошенко

Отримання допомоги очікується з 3 по 7 квітня.

Макрофінансова допомога Євросоюзу в сумі 600 млн євро надійде на рахунки України на наступному тижні. Проце заявив президент України Петро Порошенко журналістам в Сент-Джуліанс на Мальті за підсумками участі в саміті ЄНП.

"За результатами зустрічі з Жан-Клодом Юнкером (глава Єврокомісії - Ред.) і єврокомісарами мені дуже приємно повідомити вам новину, що на наступному тижні, з 3 по 7 квітня, на рахунки України повинен нарешті надійти транш 600 млн євро макрофінансової допомоги", - сказав Порошенко 

Нагадаємо, Єврокомісія і уряд України 22 травня 2015 року в рамках саміту «Східного партнерства» у Ризі підписали меморандум про взаєморозуміння щодо надання Києву макрофінансової допомоги в розмірі 1,8 млрд євро. 

Україна отримала перший транш третього пакету макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі €600 млн у липні 2015 року. У вересні віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс повідомив, що Євросоюз до кінця року надасть другий транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро, якщо Україна виконає свої зобов'язання. Проте транш відклали на 2017 рік.