НОВИНИ

У Німеччині відреагували на візит свого депутата до окупованого Криму

Маурер був першим німецьким політиком, який відвідав анексований півострів.

Офіційна позиція Німеччини щодо Криму залишається незмінною — півострів є частиною України, і ті, хто здійснює поїздки туди без відповідного дозволу, мають нести відповідальність. Про це заявив офіційний представник МЗС Німеччини Мартін Шефер, коментуючи поїздку в анексований Крим німецького депутата Андреаса Маурера.

«Наша позиція з політичної і правової точки зору кришталево чітка: для нас Крим – частина України», - заявив Шефер.

За його словами, в'їзд на територію півострова без дозволу української влади є незаконним, і за «такі дії чиновники повинні нести політичну відповідальність». Неприпустимою він назвав підготовку подібних візитів без відповідних запитів українській владі. Шефер наголосив, що всі зусилля федерального уряду спрямовані на те, щоб дії і політиків, і простих громадян Німеччини в тому, що стосується Криму, відповідали українським інтересам.

Представник зовнішньополітичного відомства також нагадав, що на сайті міністерства постійно розміщено оголошення із застереженням проти поїздок в Крим.

Читайте також: Через візит до окупованого Криму п'ятьом європейським політикам заборонили в'їзд в Україну

Маурер (депутат міського парламенту Квакенбрюка, Нижня Саксонія), який вже двічі до цього бував на окупованому півострові, вирушив в Крим у складі групи євродепутатів на запрошення «уряду Криму». Крім того, він разом з представниками «німецької делегації» (у складі трьох місцевих політиків і семи підприємців) протягом тижня, з 24 березня до 1 квітня, за повідомленнями ЗМІ, «просуває проекти молодіжних обмінів» між Німеччиною та Кримом». Маурер був першим німецьким політиком, який відвідав анексований Крим.

Нагадаємо, 19 березня стало відомо, що делегація європейських та українських політиків нібито прибула на територію окупованого Криму з триденним візитом. За даними російських ЗМІ у делегацію нібито увійшло близько 20 осіб, серед яких депутати Європарламенту, а також політики з країн Європейського союзу, СНД і Латинської Америки.

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що СБУ має проаналізувати інформацію щодо перебування у Криму політиків з європейських та інших країн для запровадження проти них санкцій.