НОВИНИ

ЄСПЛ зареєстрував справи кримчан, яким Росія заборонила в'їзд у Крим

Скарги подали Ісмет Юксель і Сінавер Кадиров.

Активісти національного руху кримських татар Ісмет Юксель і Сінавер Кадиров, яким російська влада півострова 2014 року заборонила в'їзд до Криму, розповіли, що їхні скарги взяті до розгляду Європейським судом із прав людини. Про це активісти заявили 29 березня на прес-брифінгу в Києві.

«Спочатку ми звернулися до суду на території Криму, там заяву не взяли, тому що рішення було ухвалене в Москві. Тоді ми звернулися до Москви, справі було присвоєно гриф таємності. Я не міг приїхати й ознайомитися зі справою через заборону, але й мій представник там теж не міг отримати доступу до матеріалів. А в момент розгляду справи в судовому засіданні, коли свою позицію висловлювала ФСБ, – мого представника видаляли із зали. Тобто чому мені заборонений в'їзд на територію Російської Федерації я до цього часу не знаю», – сказав радник голови Меджлісу кримськотатарського народу, громадський діяч Ісмет Юксель.

Він вказав, що у всіх російських інстанціях захист програв, що дало право передати справу в ЄСПЛ, де матеріали були прийняті.

«Я зв'язався з Гельсінкської групою... Ми продовжили боротьбу в судовому порядку, рішення були підтверджені й нам цього було достатньо, щоб передати справи до Європейського суду. Справу веде адвокат Сергій Заєць. Справа була зареєстрована й ми чекаємо дати її розгляду», – зазначив правозахисник, ветеран національного руху кримських татар Сінавер Кадиров.

Редактор агентства «Крымские новости» Гайана Юксель, у свою чергу зазначила, що офіційної статистики по заборонах на в'їзд на територію Криму з боку Росії не ведеться, проте, сьогодні відомо понад 20 подібних випадків.

Зазначимо, після анексії Криму Росією навесні 2014 року російська влада, яка контролює Крим, заборонила в'їзд на територію півострова чотирьом особам, серед яких лідери кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров, активісти національного руху кримських татар Ісмет Юксель і Сінавер Кадиров.

На початку березня 2017 року адвокат Марк Фейгін анонсував позов до Європейського суду з прав людини у справі про заборону на в'їзд в країну народному депутату України, лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву.