НОВИНИ

На польсько-українському кордоні влаштували провокацію з антиукраїнськими плакатами

У поліції повідомили, що зараз відбувається документування учасників, яких розвезли по різних відділах.

На Львівщині у середу, 29 березня, близько 150 молодиків на автотрасі "Львів - Рава-Руська" біля села Гряда спробували перекрити автодорогу і влаштувати провокаційний пікет, повідомив начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області Валерій Середа.

 

"Спочатку вони ходили з пішого переходу, потім розгорнули плакати, а в подальшому спробували перекрити дорогу і палити шини, але в цей момент поліція втрутилася і припинила їхні дії. Ми почали їх затримувати, вони розбігалися по полях і лісах, і ми їх там затримували", - розповів він. 

За словами Середи, учасники розгорнули плакати, у більшості з яких містився заклик припинити геноцид поляків в Україні. Як з'ясували працівники поліції, жодного етнічного поляка на акції не було. 

За словами очевидців, група молодиків тримали у руках плакати з антиукраїнськими гаслами, написаними польською та українською мовою: “Ні! Геноциду Поляків”, “Поляки наші брати”, “Руки геть від спадщини” тощо.

"Ми зафіксували там осіб, які притягалися за вживання наркотиків, а також підлітків 13-14 років, учнів львівські школи", - сказав Середа.

За його словами, в даний момент проходить опитування і документування учасників, яких розвезли по різних відділах поліції. Середа підкреслив, що поліція відкриє кримінальні справи, в тому числі за розпалювання міжнаціональної ворожнечі. 

За словами начальника Управління СБУ у Львівській області Віктора Андрійчука, організатори і замовники цієї акції встановлені.

У той самий час голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка сказав, що ця акція у Львівській області пов'язана з обстрілом Генерального консульства Польщі в Луцьку.

"Не потрібно бути великим аналітиком, щоб зрозуміти, що постріл на Волині і ця акція планувалися як заворушення серед осіб польської національності, щоб продемонструвати міжнаціональні протиріччя у Львівській області", - заявив він.

Нагадаємо, у ніч на середу, 29 березня, у будівлі Генерального консульства Польщі в Луцьку стався вибух. Відомо, що від вибуху спрацювала сигналізація, постраждалих немає.  Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив обурення провокацією проти генерального консульства Польщі в Луцьку.