НОВИНИ

Порошенко домовився із послами G7 та ЄС про продовження тиску на Росію

Також співрозмовники скоординували подальші шляхи надання всебічної підтримки Україні у впровадженні реформ.

Президент Петро Порошенко провів першу зустріч з послами країн «Великої сімки» та Європейського Союзу в рамках головування Італії у цьому впливовому об’єднанні. Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Згідно з повідомленням, Порошенко високо оцінив солідарність та єдність країн «Великої сімки» з Україною у забезпеченні підтримки впровадженню внутрішніх реформ та протидії російській агресії. Особлива увага була приділена загостренню ситуації на Донбасі у зв’язку із останніми деструктивними діями Росії на території окремих районів Донецької та Луганської областей, які підривають мирний процес та подальшу реалізацію Мінських домовленостей.

«У цьому контексті було домовлено продовжувати тиск на російську владу з метою повернення ситуації у рамки Мінських домовленостей, в тому числі шляхом збереження та, у разі необхідності, посилення міжнародних санкцій проти РФ. Сторони обговорили рішення Ради національної безпеки і оборони України в частині тимчасового припинення переміщення товарів між Україною та непідконтрольними територіями Донецької та Луганської областей», - йдеться  у повідомленні.

Читайте також: Рішення ЄС про продовження антиросійських санкцій опублікували в Офіційному журналі

Також повідомляється, що посли висловили розуміння щодо вимушеності таких кроків української влади з огляду на протиправну експропріацію української власності та безвідповідальні дії окремих політичних сил щодо самовільної та необдуманої так званої блокади залізничних шляхів на Донбасі. Було наголошено на важливості недопущення погіршення гуманітарної ситуації по обидві сторони лінії розмежування та домовлено про вжиття спільних заходів для мінімізації негативних наслідків від обмежень переміщення товарів для цивільного населення.

Порошенко поінформував міжнародних партнерів про прогрес та перспективи у реалізації програми внутрішніх перетворень, зокрема в частині антикорупційної політики, судової реформи, децентралізації, дерегуляції, енергетики, охорони здоров’я та створення привабливого інвестиційного клімату.

Крім того, співрозмовники скоординували подальші шляхи надання всебічної підтримки Україні з боку «Великої сімки» та Євросоюзу у впровадженні реформ.

Нагадаємо, у лютому країни «Великої сімки» зробили різку заяву щодо блокади на Донбасі, наголосивши, що вона підриває енергетичну безпеку держави та загрожує економічній безпеці.