НОВИНИ

ОБСЄ, США і ЄС засудили масові затримання в Білорусі

Уряд Білорусі закликають забезпечити право громадян на проведення мирних зібрань відповідно до міжнародних зобов’язань.

В Організації з безпеки і співпраці в Європі закликали Білорусь утриматися від придушення інакомислення і свободи вираження думок.

«Після вчорашніх подій і подій останніх днів я знову закликаю білоруську владу утриматися від використання будь-якої форми санкцій або надмірної сили для придушення інакомислення і законного права на свободу вираження думок», – йдеться у заяві директора Бюро з демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ Міхаеля Ґеорґа Лінка.

Він засудив невиправдане застосування сили з боку білоруської влади проти мирних демонстрантів у Мінську та інших містах країни.

Директор Бюро з демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ зауважив, що затримання і невиправдане застосування сили проти демонстрантів, а також щодо правозахисників та журналістів викликають серйозну занепокоєність.

США і Європейський союз також засуджують затримання учасників акції в Мінську 25 березня.

«США з глибоким занепокоєнням відзначають протидію влади Білорусі проведенню мирних акцій з нагоди Дня волі. Масштабні затримання мирних демонстрантів, правозахисників і низки журналістів йдуть врозріз з демократичними цінностями», – йдеться в заяві, опублікованій 25 березня на сайті посольства США в Білорусі.

США закликають уряд Білорусі забезпечити право громадян на проведення мирних зібрань відповідно до міжнародних зобов’язань.

У Євросоюзі зазначають, що таке придушення свободи слова і зібрань суперечить заявленій Білоруссю політиці демократизації і її міжнародним зобов’язанням.

«Всі недавно затримані мирні громадяни повинні бути негайно звільнені. Кроки, зроблені Білоруссю до забезпечення універсальних фундаментальних свобод, верховенства права і прав людини, залишаться основою до формування відносин Європейського союзу з цією країною», – йдеться у заяві Європейської служби зовнішніх зв’язків від 25 березня.

У Євросоюзі також наголошують, що застосування сили проти учасників мирних протестів не може бути виправданим за жодних обставин.

Нагадаємо, що в Мінську 25 березня проходив День волі. Заплановані заходи змінилися масовими затриманнями. Повідомлялося про затримання сотень громадян, а також 57 правозахисників і журналістів. Пізніше їх відпустили, серед них виявилися четверо людей з посвідкою на проживання в Україні. Сьогодні в Мінську люди вийшли на нову акцію протесту через вчорашні затримання.