НОВИНИ

В Італії відбулося урочисте засідання до 60-річчя Римських договорів

До Капітолійського пагорбу в Римі прибули лідери держав і урядів 27 країн Європейського союзу.

У суботу, 25 березня, в Італії відбувається урочисте засідання, присвячене 60-річчю Римського договору. 

До Капітолійського пагорбу в Римі прибули лідери держав і урядів 27 країн Європейського союзу. Їх привітав голова Євроради Дональд Туск, прем'єр-міністр Італії Паоло Джентілоні і голова головуючого в Раді ЄС уряду Мальти Джозеф Мускат.

У залі Гораціїв і Куріаціїв, де в 1957 році був підписаний Римський договір про вільне пересування людей, товарів, послуг і капіталу, розпочалося ювілейне засідання Європейської Ради без участі Великої Британії, яка виходить з ЄС.

Європейські лідери на зустрічі обмінюються думками про стан Європейського союзу і майбутнє процесу інтеграції.

Лідери 27 держав Європейського Союзу, зокрема і Польщі, вже підписали спільну декларацію, яка визначає майбутнє Європейського Союзу.

«Працюватимемо спільно, залежно від потреб та на різних швидкостях, одночасно йдучи у тому самому напрямку. Євросоюз – нероздільний та неподільний», - наголошується у Римській декларації.

Нагадаємо, Римські договори - це два основоположні євроінтеграційні договори, підписані в Римі 25 березня 1957 року: Договір про заснування Європейської економічної спільноти і Договір про заснування Європейської спільноти з атомної енергії. Договори підписали країни-засновниці - Бельгія, Італія, Люксембурґ, Нідерланди, Федеративна Республіка Німеччина та Франція. 

Як повідомлялося, Європейський парламент запланував дебати щодо надання безвізового режиму Україні на 5 квітня, а наступного дня відбудеться голосування.