НОВИНИ

В окупованому Сімферополі ФСБ проводить допити активістів Українського культурного центру

За даними правозахисників, слідчий ФСБ чинив на українських активістів психологічний тиск.

Кримське управління ФСБ викликало на допит чотирьох активістів Українського культурного центру в Сімферополі. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Згідно з повідомленням, 21 березня слідчий ФСБ викликав на допит активістку культурного центру Олену Попову, тоді як інших активістів — Леоніда Кузьміна, Михайла Батрака та Галину Балабан — уже допитали. У ФСБ заявили, що кримчани проходять у якості свідків у справі проти одного з організаторів Українського культурного центру Вельдара Шукурджиєва, якого звинувачують в екстремізмі.

Читайте також: У Криму затримали активіста Українського культурного центру

За даними правозахисників, слідчий ФСБ чинив на допитах на українських активістів психологічний тиск. Крім Шукурджиєва, слідчий цікавився іншими активістами, а саме — лідером руху «Євромайдан-Крим» Андрієм Щекуном і кримською журналісткою Людмилою Щекун.

У Кримській правозахисній групі також наголосили, що Український культурний центр Криму не є політичною організацією і створений активістами з метою збереження і популяризації на півострові української культури. Тим часом, окупаційна постійно тисне на активістів, забороняє їм проводити публічні заходи та викликає на допити.

Зокрема, окупанти відмовили українським активістам в проведенні 9 березня 2017 року публічного заходу в Сімферополі з нагоди дня народження Тараса Шевченка. Крім того, керівнику Українського культурного центру в Криму Леоніду Кузьміну сімферопольське управління поліції надіслало офіційний документ під назвою «Попередження про неприпустимість порушення закону».

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, ФСБ затримала на межі з окупованим Кримом двох українців.