НОВИНИ

Колишній дипломат Росії є головним організатором заколоту в Чорногорії – свідок

За словами одного з фігурантів справи, ключовою фігурою і основним фінансовим донором заколотників був росіянин Едуард Шишмаков.

Під час слухань в будівлі офісу спеціального прокурора один з фігурантів справи щодо розслідування спроби перевороту в Чорногорії Олександр Сінделіч заявив, що його завербував Едуард Шишмаков, колишній російський дипломат та агент Головного розвідувального управління Російської Федерації.

За словами Сінделіча, Едуард ("Еді") Шишмаков організував  групу з 500 осіб, які в день голосування під час парламентських виборів у Чорногорії 16 жовтня 2016-го року повинні були здійснити переворот в країні, арештувати і вбити прем'єр-міністра Міло Джукановича.

За словами Сінделіча, причетним до перевороту є і опозиційний "Демократичний фронт" Чорногорії, проте, ключовою фігурою і основним фінансовим донором заколотників був саме "Еді" Шишмаков.

Також Сінделіч стверджує, що протягом минулого року кілька разів таємно зустрічався з Шишмаковим у Москві, де отримував інструкції, як не тільки організувати групу, але і закупівлю зброї та обмундирування.

Відзначимо, як пише видання, адвокати інших обвинувачених у спробі перевороту стверджують, що покази Сінделіча є "фантастичними і нелогічними".

Також варто додати, Сінделіч повідомив про те, що знає Шишмакова з 2014 року, тоді Шишмаков був представлений йому в якості "благодійника".

Нагадаємо, на початку листопада 2016 року прокуратура Чорногорії оголосила, що запобігла планам вбити прем'єр-міністра Міло Джукановича, яке готували «російські націоналісти». Ця ж група, за даними влади, збиралася «взяти штурмом» парламент країни. Як додає The Guardian, «змовники» планували проникнути в будівлю під виглядом поліцейських.

Згодом глава Ради безпеки Російської Федерації Ніколай Патрушев вибачився за спробу перевороту в Чорногорії і плани вбити прем'єр-міністра країни, до яких, ймовірно, причетні громадяни Росії.

Росія заперечує свою причетність, але активно підтримує місцеві групи, які виступають проти вступу Чорногорії у НАТО.