НОВИНИ

У Криму суд переніс розгляд справи журналіста Семени

Наступне засідання відбудеться через два тижні.

В окупованому Сімферополі суд переніс розгляд справи українського журналіста Миколи Семени, якого звинувачують у "закликах до порушення територіальної цілісності РФ". Про це повідомляє видання "Крим.Реалії".

Приміщення не змогло вмістити всіх журналістів, то ж адвокат Олександр Попков звернувся до суду з проханням забезпечити просторіший зал засідання. Крім того, захисникам не надали достатньо місця, щоб розкласти папери, а для підсудного взагалі не знайшлося столу.

На думку адвоката Еміля Курбедінова, маленький зал для засідання було обрано не випадково, - за його словами, це "поширена практика для резонансних політичних справ у Криму".

Суддя Надія Шкільна стверджувала, що зал обрано через клопотання про аудіозапис процесу, а для перенесення обладнання в більш просторий зал нібито потрібно багато часу. Суддя пообіцяла обрати більш відповідне приміщення наступного разу та ухвалила рішення перенести розгляд справи на 3 квітня на 14:00.

Нагадаємо, навесні минулого року в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з  проектом української служби Радіо Свобода Крим.Реалії. Щодо журналіста  Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

Зазначимо, що захист Семени, Міжнародна і Європейська Федерації журналістів, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ Росії випустити журналіста з Криму на лікування, але позитивної відповіді так і не отримали.

Крім того, МЗС України висловило стурбованість переслідуванням громадян України в анексованому Криму, зокрема, журналіста Семени, і закликало припинити тиск на нього.