НОВИНИ

Польща виділила Україні €100 млн на модернізацію доріг

Українська сторона вже представила Варшаві свої пропозиції щодо проектів, на які можуть бути спрямовані ці кошти.

Польський уряд виділив €100 млн на модернізацію української транспортної інфраструктури, з яких €68 млн мають направити на поліпшення якості автодоріг, повідомили польські ЗМІ у понеділок, 20 березня.

Зазначається, що українська сторона вже представила Варшаві свої пропозиції щодо проектів, на які можуть бути спрямовані ці кошти. Тепер у польська влада має оцінити внесені пропозиції, щоб визначитися з напрямками фінансування.

Повідомляється, що Польща кредитує Україну на підставі міжурядової угоди про взаємодопомогу. За допомогою такого кредитування розраховують стимулювати прикордонний рух. Очікується також, що це дасть поштовх розвитку східних польських регіонів.

Відомо, що польська сторона особливо зацікавлена ​​в будівництві автодороги М10 Корчова - Львів, як продовження польської автостради А4.

Також мають великі надії з реалізацією інвестпроекту з розділення приватного і комерційного руху на прикордонному переході Корчова - Краковець, що має збільшити на 50% обсяги вантажоперевезень.

Раніше польська сторона повідомляла, що за рахунок кредитних коштів у 2017 році буде відремонтовано близько 175 км дорожнього полотна на шести автодорогах. Зокрема, йдеться про ремонт доріг: Яворів - Грушів, Грушів - Немирів, Нежанковичі - Самбір - Дрогобич - Стрий, Червоноград - Рава-Руська, Смельніца - Старий Самбір, Устилуг - Луцьк - Рівне.

Нагадаємо, у Польщі в лютому 2017 року розпочали проект розширення газового сполучення з Україною. Орієнтовна вартість будівництва газопроводу "Германовіце-Страхоціна" - 288 млн злотих ($72 млн).

Як повідомлялося, Україна та Польща домовилися про прискорення будівництва спільного газопроводу. Проект планується завершити до 2020 року.