НОВИНИ

Україна виявилася найменш щасливою країною в Європі – дослідження

А найщасливішою країною в світі стала Норвегія.

Україна виявилася найнещасливішою країною Європи. Про це свідчать дані звіту всесвітнього щастя (World Happiness Report 2017), опублікованого в понеділок, 20 березня. Цей звіт з 2012 року публікується з ініціативи ООН. Україна опинилася на 132-му місці (між Ганою та Угандою). Минулого року наша країна була на 123-му місці рейтингу.

А найщасливішою країною в світі стала Норвегія. До першої десятки також потрапили Данія, Ісландія, Швейцарія, Фінляндія, Нідерланди, Канада, Нова Зеландія, Австралія і Швеція. На останніх позиціях рейтингу опинилися Руанда, Сирія, Танзанія, Бурунді, а на останньому, 155-му місці рейтингу, - Центральноафриканська Республіка.

США посіли 14-е місце, Велика Ббританія - 19-е, Франція опинилася на 31-му рядку, Німеччина - на 16-й сходинці, Польща - 46-а, Росія - 49-а, Молдова - 55-а.

Серед чинників, які впливають на щастя, згідно з дослідженням авторів рейтингу: купівельна спроможність, кількість здорових років життя, впевненість у тому, що в разі біди можна розраховувати на підтримку рідних і близьких, свобода робити життєвий вибір, поширеність благодійності та поширеність корупції.

Вперше доповідь World Happiness Report експерти ООН склали в 2012 році. З його допомогою автори сподіваються надати світовій спільноті, урядам і бізнесу різних країн, а також їх жителям, інструменти для поліпшення рівня і якості життя населення.

20 березня ООН відзначає Міжнародний день щастя.