НОВИНИ

У Молдові затримали екс-депутата через справу про шпигунство на користь Росії

У документі прокуратури згадується про зв'язок Болбочану з помічником військового аташе посольства Росії в Молдові.

У Молдові після обшуку в будинку затримали колишнього депутата молдовського парламенту Юрія Болбочану в зв'язку зі справою про шпигунство і зраду батьківщині, повідомили ЗМІ у понеділок, 20 березня. 

За інформацією преси, затримання відбулося 17 березня, постанова прокуратури про обшук датується 25 лютого, а кримінальне переслідування Болбочану розпочатося влітку 2016 року.

Зазначається, що досі немає офіційної інформації щодо процесуального статусу затриманого - він підозрюваний чи обвинувачений.

У документі згадується про зв'язок Болбочану з помічником військового аташе посольства Росії в Молдові Олександром Грудіним. Повідомляється, що під час своїх зустрічей Грудін і Болбочану вживали "значні заходи з конспірації".

"Беручи до уваги події в Україні, не виключається можлива участь офіцерів російських спецслужб в організації або підтримки подій, спрямованих на дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні", - наголошується в документі прокуратури.

У 2014 році ім'я Болбочану згадувалося в зв'язку зі справою про підкуп депутатів напередодні підписання угоди про асоціацію Молдавії з ЄС. У березні 2014 він вийшов з Демократичної партії, за списками якої був обраний до парламенту. Після закінчення депутатського терміну політикою не займався.

Нагадаємо, 15 березня стало відомо, що працівники ФСБ Росії організували схему з відмивання грошей, які використовували для посилення російського впливу на молдовських депутатів і просування інтересів Москви.

Як повідомлялося, 9 березня Уряд Молдови тимчасово обмежив чиновникам поїздки в Росію та передав ноту протесту Москві. У червні 2016 року Молдова направила Росії ноту через вербування її громадян у російську армію.