НОВИНИ

ЗСУ отримали нові снайперські гвинтівки українського виробництва

Наголошується, що гвинтівки мають високу точність стрільби.

На озброєні Збройних Сил України з’явилися снайперські гвинтівки українського виробництва VPR-308 та VPR-338, які не є клоном моделі снайперської зброї світових виробників. Про це повідомляє видання Народна Армія.

«Снайперська гвинтівка VPR-338 призначена для ураження малорозмірних цілей на відстані до 1300 м і матеріальних об’єктів (радіостанцій середньої потужності, літаків і вертольотів на стоянці) на відстані 1500 м. Гвинтівка має ручне перезаряджання. Її вага без патронів становить 9,8 кг, до того ж вона забезпечує темп стрільби в 15 пострілів за хвилину. Гвинтівка VPR-308, окрім того, що відрізняється калібром, значно легша (близько 7 кг) і має меншу прицільну дальність: 900 м», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що в українських гвинтівках реалізовано низку нових для України конструктивних рішень.

Читайте також: Опубліковано фото снайперських гвинтівок, отриманих Нацгвардією для випробувань

«Для прикладу, у них використано планку Пікатінні двох типів (коротку й довгу), яка рухається вперед-назад. Вона дає змогу встановити широку номенклатуру обладнання, яке зазвичай використовують разом із гвинтівкою. Для зручності передбачено установлювати коліматор під 45 градусів разом зі снайперським прицілом. Річ у тім, що під час стрільби на великі дистанції снайперові дуже важко переключитися на вогонь по цілях, які раптово виникають на малих відстанях і до того ж швидко рухаються. Саме для цього в новій українській гвинтівці передбачено коліматор», - зазначає автор матеріалу Роман Вус.

Наголошується, що гвинтівки мають високу точність стрільби.

«В українських гвинтівках відповідно до сучасних вимог ергономіки встановлено пристрій регулювання приклада за довжиною та висотою біля щоки. Крім того, для точного прицілювання й зменшення похибки під час стрільби реалізовано винос сошки вперед майже під кінець ствола», - пише Народна Армія.

Нагадаємо, у січні цього року був підписаний Меморандум про співпрацю між ДК “Укроборонпром” та американською компанією Aeroscraft щодо виробництва гвинтівки WAC-47. Згодом “Укроборонпром” розкрив подробиці виробництва в Україні американської гвинтівки М16.