НОВИНИ

У Білорусі затримали низку журналістів, які висвітлювали акції протесту

Затримання відбувалися в кількох містах, де цього дня проходили протестні акції проти "декрету про дармоїдів".

У Білорусі затримали журналістів, які висвітлювали акції протесту проти "декрету про дармоїдів". Про це повідомляє Німецька хвиля.

Згідно з повідомленням, затримання кореспондентів "Белсату" та інших незалежних ЗМІ пройшли в суботу, 18 березня, в кількох містах, де цього дня відбувалися протестні акції проти "декрету про дармоїдів".

Так, у Борисові під час роботи в прямому ефірі на центральній площі міста були затримані кореспонденти незалежного телеканалу "Белсат" Ольга Чайчіц і Сергій Ковальов. Черговий міліціонер Борисівського РВВС назвав причину затримання - перевірка документів. Журналістів кілька годин тримали в черговій частині, а потім відпустили.

У Кобрині після акції "недармоїдів" міліція затримала незалежних журналістів Алесь Левчука та Мілану Харитонову, які вели репортаж з місця подій. Левчук повідомив про своє затримання в Facebook. Його телефон вимкнений.

На під'їзді до Мозиря, де також планувалася акція протесту проти "декрету про дармоїда", працівники ДАІ заблокували машину журналіста Костянтина Жуковського. "Перевірка документів ведеться більше 4 годин, тепер почалося складання протоколу", - розповів Жуковський.

Фрілансер Лариса Щірякова розповіла телебаченню "Белсат", що її затримали в Гомелі. За її словами, у міліції були претензії до її машини, яка "може перебувати в розшуку через викрадення".

Читайте також: Білорусь. Зійти з російської орбіти

У Вітебській області по дорозі на Новополоцьк міліція двічі затримувала автомобіль з журналістами Сергієм Русецький і Володимиром Луньовим. Спочатку їх звинуватили в порушенні правил дорожнього руху і відпустили. Вдруге після затримання журналістів повезли в Полоцький РВВС для перевірки номерів на кузові машини, після чого дозволили виїхати.

Глава Білоруської асоціації журналістів Андрій Бастунець оцінив затримання кореспондентів незалежних ЗМІ як скоординовану і заздалегідь сплановану акцію влади. "Зрозуміло, що ставилося за мету не допустити висвітлення акцій протесту, куди за завданням редакцій прямували кореспонденти, причому затримували навіть там, де акції не відбулися", - зазначив він.

Як повідомлялося, у Білорусі в місті Молодечно Мінської області після маршу проти так званого "податку на дармоїдство" затримали лідерів опозиції Віталія Римашевського, Анатолія Лєбєдька і Юрія Губарєвіча. Згодом суд присудив їм по 15 діб арешту.

Через "податок на дармоїдство" в Білорусі з лютого тривають масові акції протесту. Згідно з новим законом, кожен громадянин країни, який офіційно не працює, повинен заплатити в бюджет близько 200 євро в рік. Після мітингів в Мінську і регіонах президент країни Аляксандр Лукашенка переніс термін сплати податку на наступний рік. Протестувальники мають намір домагатися повного скасування збору.