НОВИНИ

МЗС Туреччини зробило заяву щодо річниці анексії Криму

У відомстві наголосили, що визнають територіальну цілісність і суверенітет України.

МЗС Туреччини оприлюднило заяву у зв'язку з третьою річницею анексії Криму Росією, повідомляє Анадолу.

"Анексія Криму - це відкрите порушення норм міжнародного права. Туреччина знову заявляє про невизнання анексії півострова, здійсненої на підставі підсумків незаконного референдуму 16 березня 2014 року", - підкреслюється в заяві.

У МЗС підкреслили, що Туреччина визнає територіальну цілісність і суверенітет України.

"Анкара продовжить уважно відслідковувати процеси в Криму і захищати права та інтереси кримських татар, які історично проживають на півострові", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, вторгнення Росії в Криму почалося в кінці лютого-початку березня 2014 року, коли в Крим були перекинуті війська без розпізнавальних знаків з Росії і кримських баз Чорноморського флоту РФ. Також було створено збройне формування з російських "козаків", яке називало себе "самооборона Криму" за аналогією з Самообороною Майдану.

Перші російські війська увійшли в Крим ще 20 лютого. Російська влада стверджує, що почала процес повернення Криму на два дні пізніше - 22 лютого 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про визначення дати окупації Криму.

Як відомо, міжнародна спільнота засудила анексію Криму Росією.