НОВИНИ

У Єврокомісії висловили незадоволення через відсутність прозорого енергорегулятора в Україні

У ЄС згадали про формулу "Роттердам+" та поставили під сумнів професіоналізм членів НКРЕ.

Європейська Комісія висловила своє незадоволення затягуванням прийняття законопроекту про створення прозорого енергорегулятора в Україні. Про це йдеться у листі віце-президента Європейської Комісії Мароша Шефчовича, що адресований президенту Петру Порошенку та прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

У Єврокомісії нагадали, що прийняття закону про енергетичного регулятора, є одним із заходів, що дозволяють ЄС надати наступні 600 млн євро макрофінансової допомоги Україні.

"Через це зараз так важливо, щоб впровадження цього суттєвого закону розпочалося без подальших зволікань", - говориться у листі.

Єврокомісія згадала про формулу "Роттердам+" та поставила під сумнів професіоналізм членів НКРЕ.

Читайте також: ГПУ перевірить використання формул "Роттердам +" і "Баумгартен +" при закупівлі вугілля та газу

"Суперечності щодо нещодавніх рішень енергетичного регулятора стосовно методологій встановлення цін на вугілля та розрахунку плати за  приєднання до електромережі свідчать про те, яке велике значення має не лише незалежність, але й професіоналізм і довіра до енергетичного регулятора для залучення таких нагально потрібних інвестицій в економіку України", - говориться у листі.

Крім того, у листі також наголошується, що НКРЕ не користується експертною допомогою, яку пропонує ЄС.

"Аналіз згаданих нещодавніх рішень регулятора експертами ЄС показав, що, на жаль, використовувані методології не повністю відповідають кращій європейській практиці", - пише українським високопосадовцям Шефчович.

Віце-президент Єврокомісії просить Порошенка виконати закон про Національну комісію та призначити двох членів Конкурсної комісії.

"Я впевнений, що Кабінет Міністрів України та Верховна Рада України наслідують ваш приклад, подавши свої кандидатури", - додається у листі.

Читайте також: Вугілля розбрату. Кому вигідна чинна модель закупівлі вугілля для українських ТЕС

Нагадаємо, що у лютому 2017 народний депутат партії "Самопоміч" Лев Підлісецький у зв’язку із скандальними рішеннями НКРЕКП щодо формули "Роттердам плюс" та нової методології приєднань до мереж, заявив про призупинення підготовки до другого читання законопроекту про ринок електроенергії до моменту ротації членів НКРЕКП.