Міністерство закордонних справ України четверга, 16 березня, надає іноземним партнерам роз'яснення про рішення РНБО щодо припинення переміщення товарів через лінію зіткнення на Донбасі.

"Ми вже почали пояснювати і доводити до наших партнерів нашу позицію: рішення РНБО, яке було введено в дію указом президента, для чого ми це ввели", - сказала на брифінгу в п'ятницю в Києві речник МЗС України Мар'яна Беца, додавши, що інформування проводиться з 16 березня.

Вона зазначила, що дані заходи були вжиті виключно для захисту національних інтересів України і цей крок є тимчасовим, - до відновлення Україною контролю над підприємствами і початку виконання Росією Мінських домовленостей.

Раніше у Міністерстві закордонних справ Франції висловили стурбованість рішенням української влади заборонити перевезення вантажів через лінію розмежування на сході України. У Сполучених Штатах Америки зауважили, що уважно відстежують транспортну блокаду Донбасу з боку української влади і розраховують, що ситуація буде врегульована мирно. 

Нагадаємо, у середу, 15 березня, Рада національної безпеки і оборони України на екстреному засіданні після виступу президента Петра Порошенка підтримала тимчасове повне припинення транспортного сполучення з окупованими територіями Донбасу.

16 березня, президент України Петро Порошенко підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня про тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення в Донецькій і Луганській областях.