НОВИНИ

МЗС України роз'яснює іноземним партнерам суть блокади ОРДіЛО

Дані заходи були вжиті виключно для захисту національних інтересів.

Міністерство закордонних справ України четверга, 16 березня, надає іноземним партнерам роз'яснення про рішення РНБО щодо припинення переміщення товарів через лінію зіткнення на Донбасі.

"Ми вже почали пояснювати і доводити до наших партнерів нашу позицію: рішення РНБО, яке було введено в дію указом президента, для чого ми це ввели", - сказала на брифінгу в п'ятницю в Києві речник МЗС України Мар'яна Беца, додавши, що інформування проводиться з 16 березня.

Вона зазначила, що дані заходи були вжиті виключно для захисту національних інтересів України і цей крок є тимчасовим, - до відновлення Україною контролю над підприємствами і початку виконання Росією Мінських домовленостей.

Раніше у Міністерстві закордонних справ Франції висловили стурбованість рішенням української влади заборонити перевезення вантажів через лінію розмежування на сході України. У Сполучених Штатах Америки зауважили, що уважно відстежують транспортну блокаду Донбасу з боку української влади і розраховують, що ситуація буде врегульована мирно. 

Нагадаємо, у середу, 15 березня, Рада національної безпеки і оборони України на екстреному засіданні після виступу президента Петра Порошенка підтримала тимчасове повне припинення транспортного сполучення з окупованими територіями Донбасу.

16 березня, президент України Петро Порошенко підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня про тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення в Донецькій і Луганській областях.