НОВИНИ

Росія передала Україні 12 засуджених із Криму

Переговори про повернення українців тривали за участі омбудсменів.

Федеральна служба виконання покарань Російської Федерації передала Україні 12 ув'язнених, які відбували покарання в установах позбавлення волі на території тимчасово окупованого РФ Криму. Про це написав у Facebook представник Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига.

"Почалося переміщення 12 ЗК з Криму", - написав Чаплига.

Як згодом повідомили в прес-службі українського обмудсмена, переміщення відбулося у с. Гоптівка – пункті пропуску через державний кордон України на кордоні з РФ.

"Сьогоднішнє переміщення засуджених із пенітенціарних установ АР Крим здійснюється шляхом використання ad hoc механізму, який раніше було запропоновано Омбудсманом України, - ідеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Росія має намір передати Україні 12 ув'язнених з анексованого Криму 3 березня, переміщення не відбулося з технічних причин. Мова йде не про політв'язнів, а про осіб, засуджених українськими судами.

Нагадаємо, в українському МЗС у відповідь на запит Тижня повідомили, що станом на 1 квітня було відомо про 170 випадків повторного засудження українців і про 179 випадків вивезення їх з анексованого Криму до Росії. За інформацією правозахисників, кількість вивезених Росію в'язнів - щонайменше 2200 людей.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що домовилася з російською колегою Тетяною Москальковою про механізм передачі 18 громадян України, яких утримують у місцях несвободи в окупованому Росією Криму, на територію материкової України. Вона теж підтвердила, що цей список іще не повний і буде обговорюватися далі.

У кінці грудня 2016 року російське МЗС запросило в України підтвердження громадянства 17 українців, які відбувають покарання в Криму, для їх передачі на батьківщину. Один засуджений зі списку звільнився достроково, ще в одного виявилося російське громадянство, тому в результаті залишилося 16 українців.

23 січня 2017 року Міністерство юстиції Росії повідомило про отримання згоди української сторони прийняти громадян України, які відбувають покарання за ґратами в анексованому Криму. 

Детальніше про ситуацію з українцями, які залишилися в місцях несвободи в анексованому Криму, читайте в матеріалі Тижня "У подвійній неволі"