Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
17 березня 11:44   ▪   Версія для друку

З'явилася інфографіка основних положень угоди про зону вільної торгівлі з Канадою

Положення передбачають пільговий доступ до участі в державних закупівлях, охорону та захист інтелектуальної власності, спрощення процедур торгівлі.

Після ратифікації Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою Україна зобов’язалася здійснити повну лібералізацію для 72% канадських товарів, скасувати (із використанням перехідних періодів у 3,5 та 7 років) для 27% товарів із Канади, провести часткову лібералізацію для сільськогосподарських товарів із цієї країни.

Канадці ж гарантують українським експортерам такі умови, як відкриття 99% ринку товарів, асиметричні тарифні зобов’язання, технічна допомога.

Видання "Слово і Діло" проаналізувало основні положення угоди, які передбачають пільговий доступ до участі в державних закупівлях, охорону та захист інтелектуальної власності, спрощення процедур торгівлі із застосування нетарифних заходів.

Відзначається, що із введенням у дію 1 січня 2016-го Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, експорт українських товарів (порівняно з 2015 роком) до низки великих ринків ЄС упав. Зокрема, знизилися темпи торгівлі вітчизняними товарами з Великобританією, Францією, Італією, Іспанією й Португалією. Разом з тим, пожвавися експорт до Німеччини, Нідерландів, Швеції, Фінляндії, Румунії, Польщі й Хорватії.

Що ж до показників імпорту, то вони продемонстрували позитивний результат для більшості країн-членів ЄС. Найбільше в порівнянні з попереднім роком у 2016-му почали возити товарів до України з Франції, Швеції, Великобританії, Хорватії, Італії, Латвії, Данії, Чехії, Словаччини і т. д.

Нагадаємо, 14 березня, Верховна Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Відповідне рішення за основу та в цілому підтримали 272 нардепи.

11 липня 2016 року під час візиту прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо в Україну було підписано угоду про створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою. 8 березня 2017 року Верхня палата федерального парламенту Канади підтримала ратифікацію Угоди у другому читанні більшістю голосів.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено