НОВИНИ

Порошенко назвав позов до Гаазького суду першим кроком для притягнення Росії до відповідальності

Президент вважає, що ця справа займе навіть не місяці, а роки.

Президент України Петро Порошенко заявив, що позов до Міжнародного суду ООН є першим кроком України для притягнення до відповідальності Росії за злочини, які були скоєні проти українських громадян в анексованому Криму та на Донбасі. Про це повідомили у прес-службі президента у четвер, 16 березня. 

За словами Порошенка, ця справа не швидка, і це займе навіть не місяці, а роки. Однак президент очікує, що суд прийме відповідні заходи, які дозволять принаймні унеможливити нове постачання зброї і терористів.

Глава держави підкреслив, що не має жодних ілюзій стосовно позиції Росії та її можливих кроків. Але він виходить  з того, що на українцях лежить відповідальність на об’єднанні зусиль всього світу, щоб переконливо довести і притягнути Росію до відповідальності.

Нагадаємо, у Міжнародному суді у Гаазі з 6 до 9 березня тривали попередні слухання за позовом України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

7 березня під час виступу на Міжнародному суді ООН в Гаазі за позовом України проти Росії, російський представник заявив, що бойовики на Донбасі викопали зброю з шахт. Водночас Росія не стала коментувати докази, надані українською стороною, щодо використання бойовиками на Донбасі новітньої зброї, яка є на озброєнні лише російської армії.

Того ж дня радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт повідомив, що заява Росії в Міжнародному суді ООН у Гаазі про зброю в шахтах Донбасу є елементом гібридної війни проти України.

У мережі 10 березня з'явилася інфографіка аргументів України проти Росії в Гаазькому суді.