НОВИНИ

Франція висловила стурбованість через транспортну блокаду ОРДіЛО

На думку французької сторони, такий крок офіційного Києва не лежить у напрямку реалізації мінських домовленостей.

У Міністерстві закордонних справ Франції стурбовані рішенням української влади заборонити перевезення вантажів через лінію розмежування на сході України, йдеться в офіційному повідомленні МЗС Франції у четвер, 16 березня. 

"Франція дуже стурбована рішенням українського уряду накласти тимчасову заборону на перевезення вантажів на сході країни. Ми закликаємо українську владу не припиняти зусилля щодо зняття блокади залізничних колій по всій лінії зіткнення", - йдеться у заяві.

Таке рішення України, на думку французької сторони, не лежить у напрямку реалізації мінських домовленостей.

"Напруженість посилюється через недавнє рішення російської влади визнати офіційні документи, видані владою де-факто в східній частині України, а також незаконним відчуженням українських підприємств у деяких районах Донецької і Луганської областей", - відзначили в МЗС Франції.

Франція закликає російську і українську владу зосередити всі свої зусилля на реалізації мінських домовленостей.

Нагадаємо, у середу, 15 березня, Рада національної безпеки і оборони України на екстреному засіданні після виступу президента Петра Порошенка підтримала тимчасове повне припинення транспортного сполучення з окупованими територіями Донбасу.

16 березня, президент України Петро Порошенко підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня про тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення в Донецькій і Луганській областях.