НОВИНИ

Український суд конфіскував іноземний корабель за заходи в порти окупованого Криму

За даними прокуратури, суд ухвалив рішення про конфіскацію морського судна вперше в історії України.

Малиновський районний суд міста Одеси у середу, 15 березня, ухвалив рішення про конфіскацію танзанійського судна SKYMOON за незаконний захід у порти анексованого Росією Криму. Про це повідомили у прес-службі Військової прокуратури Південного регіону України у четвер, 16 березня.

Зазначається, що вперше в історії України суд ухвалив рішення про конфіскацію морського судна.

За даними прокуратури, під конфіскацію підлягає також вантаж судна, а саме понад три тисячі тонн технічної соди вартістю майже 18,5 млн гривень.

"Це найбільша товарна партія за історію українських правоохоронних органів, яка конфіскована судом за порушення митних правил", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що суд визнав капітана винним у переміщенні поза українським митним контролем з території АР Крим, від постане перед українським судом невдовзі. 

Відомо, що судитимуть також одного з засновників компанії–вантажовласника - громадянина Молдови. Вирішується питання про притягнення до відповідальності представника судновласника – громадянина Румунії, який організував вчинення цього злочину.

Нагадаємо, 30 листопада 2016 року, катер Держприкордонслужби у внутрішніх водах української частини Дунаю виявив вантажне морське судно SKYMOON (прапор Танзанія), яке незаконно заходило до тимчасово закритих порти в окупованому Криму. На борту перебували дев’ятеро членів команди (капітан, громадянин Лівії, та члени екіпажу, восьмеро громадян Сирії).