Національний банк України, опублікував інфографіку про санкції щодо п'яти українських банків з державним російським капіталом. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

"Відповідним Указом Президента України введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Рішення РНБО було ухвалено відповідно до статті 5 Закону України «Про санкції» та з урахуванням пропозицій Національного банку України", - йдеться у повідомленні.

У НБУ нагадали, що санкції строком на один рік застосовані до ПАТ «Сбербанк», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «БМ БАНК» в частині запобігання виведенню капіталів зазначеними юридичними особами за межі України на користь пов'язаних з ними осіб.

Нагадаємо, 16 березня президент Петро Порошенко затвердив санкції щодо російських банків. Контроль за виконанням рішення покладається на Секретаря РНБО Олександра Турчинова. Указ набрав чинності з дня його опублікування.

У середу, 15 березня, Національний банк України озвучив свої пропозиції санкцій щодо банків, в капіталі яких є частка державних банків Російської Федерації. Того самого дня РНБО дала доручення НБУ та СБУ впродовж доби проаналізувати і внести пропозиції щодо банків, в капіталі яких є частка державних банків Російської Федерації.

Нагадаємо, що НБУ має намір ініціювати санкції проти дочірнього банку Сбєрбанку Росії в Україні за обслуговування громадян із "паспортами" так званих "ДНР" та "ЛНР". Відповідну заяву в НБУ зробили після того, як міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що вимагає вжити санкції щодо Сбєрбанку через обслуговування клієнтів, які надають "паспорти "ДНР/ЛНР". Тим часом, дочірня організація російського Сбєрбанку в Україні спростувала можливість обслуговування за "паспортами" "ДНР/ЛНР".