НОВИНИ

Нацбанк опублікував інфографіку про санкції щодо російських банків

Санкції строком на один рік застосовані до Сбєрбанку та ще чотирьох банків РФ.

Національний банк України, опублікував інфографіку про санкції щодо п'яти українських банків з державним російським капіталом. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

"Відповідним Указом Президента України введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Рішення РНБО було ухвалено відповідно до статті 5 Закону України «Про санкції» та з урахуванням пропозицій Національного банку України", - йдеться у повідомленні.

У НБУ нагадали, що санкції строком на один рік застосовані до ПАТ «Сбербанк», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «БМ БАНК» в частині запобігання виведенню капіталів зазначеними юридичними особами за межі України на користь пов'язаних з ними осіб.

Нагадаємо, 16 березня президент Петро Порошенко затвердив санкції щодо російських банків. Контроль за виконанням рішення покладається на Секретаря РНБО Олександра Турчинова. Указ набрав чинності з дня його опублікування.

У середу, 15 березня, Національний банк України озвучив свої пропозиції санкцій щодо банків, в капіталі яких є частка державних банків Російської Федерації. Того самого дня РНБО дала доручення НБУ та СБУ впродовж доби проаналізувати і внести пропозиції щодо банків, в капіталі яких є частка державних банків Російської Федерації.

Нагадаємо, що НБУ має намір ініціювати санкції проти дочірнього банку Сбєрбанку Росії в Україні за обслуговування громадян із "паспортами" так званих "ДНР" та "ЛНР". Відповідну заяву в НБУ зробили після того, як міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що вимагає вжити санкції щодо Сбєрбанку через обслуговування клієнтів, які надають "паспорти "ДНР/ЛНР". Тим часом, дочірня організація російського Сбєрбанку в Україні спростувала можливість обслуговування за "паспортами" "ДНР/ЛНР".