НОВИНИ

Едвард Лукас: WikiLeaks став дуже вибірковим і не публікує матеріалів, що шкодять Росії чи Китаю

За словами британського журналіста, даний ресурс свідомо чи несвідомо допомагає Росії знищувати американську політичну систему, вселяючи в неї страх, непевність, сумніви

Ресурс WikiLeaks став дуже вибірковим: ніколи не публікує матеріалів, що шкодять Росії чи Китаю. Він скидає величезні масиви документів за раз, супроводжуючи ці викиди сенсаційними, оманливими прес-релізами і твітами. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

«Наприклад, у документах, оприлюднених через WikiLeaks, ідеться нібито про те, що ЦРУ могло сфальсифікувати історію про участь Росії в хакерських атаках на сервери Національного комітету Демократичної партії США. Це було б незаконно, до божевілля ризиковано й немислимо з політичних міркувань: щоб Центральне розвідувальне управління за Адміністрації, очолюваної президентом від демократів, зламало сервери, які використовували в кампанії кандидатки від тієї ж таки партії, злило електронну переписку, яка нашкодила цій кампанії, бо шпигуни знали, що Гілларі Клінтон програє, і таким способом хотіли заплямувати перемогу Трампа? Це неможливо уявити навіть за стандартами голлівудського кіно», - йдеться в матеріалі.

За словами Лукаса, імовірнішим є припущення, що WikiLeaks свідомо чи несвідомо допомагає Росії знищувати американську політичну систему, вселяючи в неї страх, непевність, сумніви, і все це — в уже вельми поляризованому й перегрітому середовищі.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»