Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
16 березня 10:58   ▪   Версія для друку

Польський історик: Проблема Волині-43 не впливає на сьогоднішню співпрацю Варшави та Києва

Однак, Ґжеґож Мотика зауважив, що суперечка на тему Волинської трагедії видалася досить гарячою.

Проблема Волині-43 не впливає на сьогоднішню співпрацю Варшави та Києва. Польща підтримувала й підтримує дії України, спрямовані на збереження територіальної цілісності, і нам усім має бути важливо, щоб так було й надалі. Про це в інтерв’ю Тижню розповів польський історик, дослідник теми українсько-польського протистояння середини 1940-х років Ґжеґож Мотика.

Однак, зауважив він, суперечка на тему Волині-43 видалася досить гарячою. Дискусія почалася через рішення Верховної Ради визнати ОУН і УПА борцями за незалежність (і санкції для тих, хто заперечуватиме цей факт), прийняте за годину після промови президента Броніслава Коморовського.

«Я багато разів чув, що час для голосування за це вибрали випадково, що трапилася просто халатність і т. ін. Може, так і є. Але ймовірно й інше: що це холоднокровний крок, адже було видно, що польський президент, який веде передвиборну кампанію, сильно не протестуватиме. Багато поляків сприйняли це рішення Верховної Ради як ляпас», - сказав історик.

Мотика переконаний, що тільки відкрита розмова допоможе українцям і полякам подолати непорозуміння в історичних питаннях. Для значної кількості українців УПА важлива з огляду на її боротьбу з СРСР за незалежність. Але тільки відкрита дискусія про злочини цієї формації супроти національних меншин дасть іншим змогу зрозуміти українське становище. Заперечення тут не допоможе.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено