НОВИНИ

Голова представництва ЄС Мінгареллі назвав головну перешкоду для інвесторів в Україні

Він підкреслив, що реформа в судочинстві повинна істотно просунутися вперед і закликав до продовження реформи прокуратури.

Україна за останні кілька років здійснила багато значущих реформ, зокрема у фінансовому та енергетичному секторах, однак нереформована судова система стримує прихід інвесторів в країну, вважає глава представництва Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі.

"Нестача верховенства права - основна причина, чому інвестори утримуються від приходу в Україну", - сказав він на 13-й Dragon Capital Ukraine Investor Conference в Києві

Мінгареллі підкреслив, що реформа в судочинстві повинна істотно просунутися вперед, а склад суддів - значно оновлено. Він зазначив, що повинні бути створені нові антикорупційні суди, а до вибору їх суддів необхідно залучити міжнародних інспекторів.

Глава представництва ЄС додав, що оновленої судовій системі слід забезпечити ресурсну базу. Він також висловив стурбованість ситуацією навколо Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Мінгареллі висловив надію, що майбутній аудит роботи Бюро буде спрямований на визначення слабких сторін в його функціонуванні, а не буде замість керівництва НАБУ, "яке до цього моменту прекрасно справлявся зі своїми обов'язками".

Глава представництва також закликав до продовження реформи прокуратури. "Поки не бачимо позитивних ознак, яких очікували", - констатував він.

Крім того, дипломат наголосив на необхідності створення нових Верховного суду і Вищої ради правосуддя.

Раніше Мінгареллі наголошував на створенні в Україні антикорупційного суду.