НОВИНИ

Мер Риги заплатив штраф за спілкування в Facebook російською

Він зазначив, що Ризька дума продовжить спілкуватися з городянами в соціальних мережах іноземними мовами.

Мер Риги Ніл Ушаков заплатив 140 євро штрафу за спілкування сторінки Ризька дума в соціальних мережах іноземною мовою. Про це він написав латиською та російською мовами у Facebook.

"Штраф за те, що Ризька дума (РД - ред.) спілкується з рижанами в Facebook російською та англійською оплачений. Власним коштом, звісно. Заявка до Конституційного суду готується, адвокат оплачується теж власним коштом", - написав Ушаков.

Він також додав, що Ризька дума продовжить спілкуватися з городянами в соціальних мережах і на латиською, і російською, і англійською мовами.

"І тільки власним коштом, а не за гроші самоврядування. На цих сторінках ми будемо продовжувати в повному обсязі розміщувати всю необхідну інформацію, а також відповідати на питання рижан на тих мовах, на яких рижанам зручно", - написав він.

Нагадаємо, мера Риги Ніла Ушакова оштрафували на 140 євро за комунікацію самоврядування в соцмережах іноземними мовами - російською та англійською. З вироку суду випливає, що самоврядування в спілкуванні з жителями навіть в соцмережах має використовувати тільки державну мову.

У свою чергу, керівник Центру державної мови (ЦДМ) Маріс Балтіньш вважає, що голова Ризької думи Ніл Ушаков в питанні державної мови зайняв позицію, яка є неприйнятною для особи такого рангу.

"Треба розділяти дві речі. Як приватна особа я можу листуватися зі своїми друзями тією мовою, якою хочу. Але Ушаков - особа Ризької думи, і ми незадоволені його діями саме як офіційної особи РД на офіційному профілі муніципалітету - адже там ведеться комунікація іноземною мовою", - підкреслив Балтіньш.

На думку глави ЦДМ, градоначальнику і 40-річному чоловікові не личить так поводитися і він лише піариться подібним чином.

Варто також нагадати, що 9 травня 2015 року Ушаков виголосив промову, приурочену до Дня Перемоги, російською мовою. У ЗМІ він пояснив це рішення тим, що хотів підтримати російськомовне населення. Центр державної мови тоді поставив під сумнів законність виступу мера російською мовою, але він пояснив, що виступав на організованому громадською організацією заході, а не на державному.