НОВИНИ

Пінчук найняв лобістом в США журналістку, що відмовилася від посади при Трампі

Вона представлятиме Пінчука під час обговорення питань, що цікавлять українського оліграха.

Лобістом інтересів українського олігарха Віктора Пінчука в США стала колишня журналістка каналу Fox News і екс-претендент на посаду спікера Ради нацбезпеки США Моніка Кроулі. Про це пише The Daily Beast.

"Згідно з поданими нещодавно документам, ставлениця Трампа, що відмовилася від посади в Білому домі через звинувачення у плагіаті, тепер буде лобіювати інтереси українського олігарха, який нещодавно виступив на користь більш істотних поступок російському уряду, - повідомляє видання.

Повідомляється, Кроулі представлятиме Пінчука під час обговорення питань, що цікавлять українського оліграха, з американським урядом і іншими полісімейкерів, пише видання.

У середині грудня 2016 року тоді ще обраний президента США Дональд Трамп вибрав Кроулі на посаду старшого директора зі стратегічних комунікацій в новій адміністрації. Однак після звинувачень ЗМІ в тому, що вона вдалася до плагіату у своїй книзі 2012 року, Кроулі відмовиться від посади в Білому домі. Її видавець заявив, що зупинить продаж книги, поки ситуація не проясниться. Кроулі також звинуватили в тому, що вона незаконно запозичила частину своєї докторської дисертації в Колумбійському університеті. Кроулі не визнала себе винною.

Американці, які хочуть представляти інтереси іноземних громадян або урядів, повинні подавати заявки в офіс Мін'юсту по реєстрації "іноземних агентів". Документ про її реєстрацію був оприлюднений 10 березня.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Пінчук у статті WSJ запропонував Україні погодитися на низку болісних компромісів заради миру. Зокрема, відкласти повернення Криму, а також погодитися на заморожування конфлікту на Донбасі. Він також запропонував Україні відмовитися у найближчій перспективі від вступу в Європейський союз і забути про членство в НАТО.

В адміністрації Порошенка відповіди на скандальну статтю Пінчука. Позиція АП опублікована під заголовком "Повага до України вкрай важлива для досягнення стабільного миру".