НОВИНИ

В опозиції Лівії заявили, що Росія обіцяла їй військову допомогу

Спікер опозиційного парламенту розповів, що близько 70 солдатів із сил під керівництвом Хафтара в лютому були відправлені до РФ на лікування.

Базований на сході Лівії опозиційний уряд, який виступає проти підтримуваного ООН керівництва країни в столиці Тріполі, просив військової допомоги у Росії і отримав обіцянки такої підтримки. Про це заявив Агіла Салех, спікер опозиційного парламенту, що діє в місті Тобрук.

"Більшість наших офіцерів навчаються в Росії, багато хто з них може говорити російською і знає, як використовувати російське обладнання", - визнав Салех в інтерв’ю російській державній інформагенції "РИА Новости". 

"Нам обіцяли допомогу в боротьбі з тероризмом", - додав представник лівійської опозиці. Агіла Салех пообіцяв, що армія його уряду встановить контроль над нафтовими родовищами й портами, які в даний час контролюється керівництвом Тріполі.

Лідер опозиційних збройних сил Халіфа Хафтар торік двічі їздив до Москви, де мав розмову з міністром оборони Росії. Салех вказав, що близько 70 солдатів із сил під керівництвом Хафтара в лютому були відправлені до Росію на лікування.

Заяви Салеха оприлюднені після того, як міністерство оборони Росії спростувало інформацію про те, що Москва для підтримки опозиційного уряду надіслала війська до єгипетського міста Сіді Баррані, неподалік від східного кордону Лівії.

Перед тим агенція агенство Reuters з посиланням на американські і єгипетські військово-дипломатичні джерела повідомило, що Росія розгорнула на авіабазі в Єгипті, в 100 км від кордону з Лівією, контингент з 22 військових і невідомої кількості безпілотників. За даними співрозмовників Reuters, метою цього розміщення повинна стати підтримка командувача лівійської армії Халіфи Хафтара. Він 3 березня зазнав поразки від так званих "Бригад оборони Бенгазі", які атакували контрольовані Хафтаром нафтові порти. Офіційний представник Міноборони Росії заперечив присутність російського спецназу в Єгипті.

У Лівії наразі панує двовладдя - на сході країни в місті Тобрук засідає парламент, на стороні якого виступає Лівійська національна армія під командуванням Халіфа Хафтара. На заході в столиці Тріполі править сформований за підтримки ООН і Європи уряд національної згоди на чолі з Фаєзом ас-Сарраджем. 

Лівія все ще намагається відновити політичну стабільність з того часу, як був повалений і убитий Муаммар Каддафі. Протиборчі фракції не можуть домовитися про створення уряду національної єдності, а численні збройні угруповання борються за територію.