НОВИНИ

В Україні стартував проект канцелярської сотні з аналізу е-декларацій

За словами розробників, це спроба електронізувати декларації чиновників, та зробити їх легкодоступними для аналізу.

В Україні  почав працювати волонтерський проект Канцелярської сотні «Декларації», де можна проаналізувати статки усіх чиновників, суддів, прокурорів, депутатів. Про це повідомив у середу, 15 червня, на своїй сторінці у Facebook один із розробників проекту Денис Бігус.

«Тепер на declarations.com.ua можна обрати того кандидата, який вас цікавить, (типу Порошенко Петро) або пошуковий запит (типу куртка шкіряна) і як тільки з'явиться декларація цієї людини/з цією річчю - вам на пошту прилетять результати», - написав Бігус.

За його словами, інформація оновлюватиметься кожні три години. 

Як йдеться на сайті проекту, це наймасштабніша в Україні спроба електронізувати декларації чиновників, та зробити їх легкодоступними для аналізу.

«Ініціатива Канцелярської сотні прагне оцифрувати всі декларації, а також декларації попередні років. По-справжньому оцифрувати. Щоб можна було робити автоматичну аналітику, рейтинги, побачити динаміку зростання чиновницьких статків», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 10 березня Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало повну перевірку декларацій 11 осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за зверненнями викривачів та правоохоронних органів. Також у НАЗК пояснили, чому досі не розпочали перевірку е-декларацій працівників Служби безпеки України.

Як повідомлялося, НАЗК запустило онлайн-курс «Як подати е-декларацію». Матеріали доступні на сайті НАЗК та офіційному каналі YouTube.