НОВИНИ

У столиці Лівії спалахнули озброєні сутички

Очевидці інциденту повідомляють про постріли з важкої артилерії.

У столиці Лівії, Тріполі, спалахнули нові зіткнення між збройними формуваннями. Про це повідомляє місцевий новинний портал Afrigatenews.

Очевидці інциденту повідомляють про постріли з важкої артилерії, які було чути на відстані в кілька кілометрів від району зіткнення. У страху потрапити під вогонь жителі довколишніх будинків були змушені залишити свої оселі. Про загиблих і поранених інформації поки не надходило.

Вуличні бої в столичних кварталах Андалусії і Гаргаріш почалися ще напередодні. Приводом для заворушень зіткнення між угрупуваннями, які підтримують уряд національної єдності і тими, які виступають проти нього.

Агенство Reuters з посиланням на американські і єгипетські військово-дипломатичні джерела 14 березня повідомило, що Росія розгорнула на авіабазі в Єгипті, в 100 км від кордону з Лівією, контингент з 22 військових і невідомої кількості безпілотників. За даними співрозмовників Reuters, метою цього розміщення повинна стати підтримка командувача лівійської армії Халіфи Хафтара. Він 3 березня зазнав поразки від так званих "Бригад оборони Бенгазі", які атакували контрольовані Хафтаром нафтові порти. Офіційний представник Міноборони Росії заперечив присутність російського спецназу в Єгипті.

У Лівії наразі панує двовладдя - на сході країни в місті Тобрук засідає парламент, на стороні якого виступає Лівійська національна армія під командуванням Халіфа Хафтара. На заході в столиці Тріполі править сформований за підтримки ООН і Європи уряд національної згоди на чолі з Фаєзом ас-Сарраджем. 

Лівія все ще намагається відновити політичну стабільність з того часу, як був повалений і убитий Муаммар Каддафі. Протиборчі фракції не можуть домовитися про створення уряду національної єдності, а численні збройні угруповання борються за територію.