НОВИНИ

У Києві СБУ викрила підпільний телецентр, який транслював заборонені російські телеканали

Російську пропаганду могли показувати більше ніж 350 тисячам абонентів.

Працівники Служби безпеки України припинили діяльність групи осіб, які організували трансляцію заборонених російських пропагандистських телеканалів. Про це повідомили у прес-службі СБУ у вівторок, 14 березня.

Зазначається, що зловмисники є громадянами Росії, Казахстану та України. Вони створили підпільний телекомунікаційний центр та поширювали російську пропаганду не лише в Україні, але й на тимчасово окупованих територіях.

Під час обшуків у Святошинському районі Києва на території режимно-секретних об’єктів одного з науково-дослідних інститутів правоохоронці вилучили фінансові документи, що підтверджують протиправну діяльність, обладнання для декодування зашифрованого супутникового сигналу, радіотелевізійну апаратуру, російські картки доступу до мереж супутникового телебачення, серверне та інше обладнання загальною вартістю майже два мільйони гривень.

Наразі припинено трансляцію 76 російських каналів, заборонених рішенням Нацради України з питань телебачення та радіомовлення, що могли приймати більше ніж 350 тисяч абонентів.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі дії.

Раніше працівники Служби безпеки України спільно з кіберполіцією блокували ретрансляцію заборонених російських телеканалів у Хмельницькому.

Як повідомлялося, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення зобов'язала провайдерів упродовж місяця припинити ретрансляцію російського телеканалу «Охотник и рыболов HD» через пропаганду країни-агресора.