НОВИНИ

Європейська мовна спілка визнала право України заборонити в'їзд учасниці Євробачення-2017 від РФ

Водночас Спілка розраховує на оптимальне вирішення цього питання.

Рішення про участь російської виконавиці Юлії Самойлової у Євробаченні-2017 повинна приймати українська влада. Про це заявив виконавчий директор конкурсу Йон Ола Санд у вівторок, 14 березня.

"Ми повністю поважаємо і розуміємо закони України, але з боку Європейської мовної спілки (ЄМС) у нас немає ніяких заперечень до російської делегації і не бачимо порушень з їх боку. Ми хочемо, щоб всі країни брали участь, але це рішення української влади, і ми будемо його поважати ", - сказав він.

Він також зазначив, що розраховує на оптимальне вирішення цього питання.

У свою чергу, віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко зазначив, що всі учасники конкурсу повинні дотримуватися українського законодавства.

"Одна з країн, Російська Федерація, незаконно анексувала Крим і продовжує неоголошену гібридну війну на сході України. Разом з тим ця країна серед учасників Євробачення. Російська сторона запропонувала учасницю, яка, на жаль, за деякими повідомленнями перетнула кордон АР Крим в незаконний спосіб. Ця справа вимагає додаткового вивчення з боку українських спецслужб. цей процес зараз і відбувається ", - сказав він.

За його словами, Україна буде вирішувати це питання "згідно з духом Євробачення" і українським законодавством.

Раніше очільник Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін назвав черговою провокацією з боку Росії участь у пісенному конкурсі Євробачення-2017 співачки Юлії Самойлової, яка, можливо, незаконно перетнула кордон і відвідала окупований Крим у червні 2015 року.

Нагадаємо, 13 березня повідомлялося, що СБУ перевірить достовірність інформації щодо можливих візитів російської співачки Юлії Самойлової до окупованого Росією Криму. Рішення про те, чи дозволяти в'їзд в Україну Самойлової пообіцяли ухвалили найближчим часом. 

На конкурсі Самойлова, яка пересувається на інвалідному візку, має намір виконати пісню "Flame Is Burning".

Як повідомлялося, перемогу у фіналі українського національного відбору на пісенний конкурс "Євробачення-2017"  25 лютого здобув гурт O.Torvald,  з піснею Time.

Міжнародний пісенний конкурсу "Євробачення" відбудеться цьогоріч у Києві, оскільки українська співачка Джамала з піснею «1944» перемогла на Євробаченні-2016 у Стокгольмі.