НОВИНИ

ФСБ Росії відпустила українських правозахисників у Криму

На них склали адміністративний протокол за статтею "Порушення режиму державного кордону Росії".

Працівники Федеральної служби безпеки Росії у понеділок, 13 березня, відвезли затриманих на адміністративній межі Криму українських правозахисників на допит в Армянськ, після чого відпустили.

Член Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова вважає, що ФСБ не мала жодних підстав затримувати українських громадян.

"Наскільки я розумію, затримана група не мала б їхати на окуповану територію Криму, в нас немає повноважень оцінювати роботу російських силовиків. Як працівникам ФСБ вдалося затримати наших колег в так званій "буферній зоні" – велике питання", - сказала Сєдова.

За даними місцевих ЗМІ, щодо правозахисників складено адміністративний протокол за статтею "Порушення режиму державної кордону Росії". Максимальна санкція цієї статті передбачає штраф у розмірі п'яти тисяч рублів.

Нагадаємо, у понеділок, 13 березня, з'явилася інформація, що на кордоні з тимчасово окупованим Кримом, у нейтральній зоні на пункті пропуску Каланчак ФСБ Росії затримала двох українських правозахисників Ольгу Скрипник та Володимира Чекригіна. За повідомленням Кримської правозахисної групи, крім Скрипник та Чекригіна затримали також і представника офісу омбудсмена України.

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на затримання, українське відомство вимагало від Росії звільнити затриманих.