НОВИНИ

Україна може подати ще один позов проти Росії до Міжнародного суду ООН — Зеркаль

Це станеться у разі, якщо РФ не виконуватиме рішення суду.

Якщо Україна виграє процес у Міжнародному суді ООН, то може подати новий позов проти Російської Федерації. Про це повідомила заступниця голови МЗС Олена Зеркаль в інтерв'ю виданню Дзеркало тижня.

Зеркаль налаштована оптимістично, і вважає, що Україна виграє процес, слухання в рамках якого відбулися на цьому тижні.

Заступниця міністра закордонних справ також розповіла, як Київ планує скористатися перемогою.

Дивіться також: З'явилася інфографіка аргументів України проти Росії в Гаазькому суді

"На засіданнях Ради безпеки ООН, ми щоразу будемо вимагати звіт про те, як Росія виконує обов'язкове для всіх рішення Міжнародного суду ООН. Це змінює саму манеру спілкування з Росією. Крім того, ніхто не заважає нам додатково звернутися до МС ООН, щоб він посилив заходи у зв'язку з тим, що РФ не дотримується рішень суду", - наголосила Зеркаль.

Вона також пояснила, що буде, в разі якщо Росія ігноруватиме вердикт суду.

«З одного боку, міжнародне право не так розвинене, як кримінальне. Порівняно з іншими галузями права, міжнародне право ще дитина, яка розвивається. І питання контролю за повнотою виконання рішень досить актуальне для міжнародного права в цілому. Навіть у цьому процесі ми бачимо, скільки юридичних питань поставлено перед судом, який трактуватиме застосування Конвенцій. І вперше — Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. З іншого боку, рішення суду переводить питання з політичної площини у площину правову. І вже цей факт змінює всю дипломатичну роботу. Росія усвідомлює це. Бути підзвітним за виконання угоди — це серйозне випробування для Росії», - зауважила заступниця міністра.

Як повідомлялося, 6 березня, у Гаазі відбулися перші слухання у справі Україна проти Росії в Міжнародному суді ООН. Слухання тривали чотири дні у два етапи - 6 та 8 березня на слуханнях виступила українська сторона, а 7 та 9 березня - російська.

7 березня під час виступу на Міжнародному суді ООН в Гаазі за позовом України проти Росії, російський представник заявив, що бойовики на Донбасі викопали зброю з шахт. Водночас Росія не стала коментувати докази, надані українською стороною, щодо використання бойовиками на Донбасі новітньої зброї, яка є на озброєнні лише в російської армії.