НОВИНИ

На окупованому Донбасі триває кампанія з примусового оформлення "паспортів ДНР" – Тимчук

Серед населення поширюється інформація, що без "паспорта" виникнуть проблеми із зарплатою та оформленням спадщини.

У так званій "ДНР" відбувається масштабна кампанія з примусу населення до отримання "паспортів ДНР", повідомив координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, 10 березня.

Зокрема, працівники "міграційної служби ДНР" поширюють серед населення пенсійного віку інформацію, що особи, які не мають "паспорта громадянина ДНР", не матимуть права на оформлення спадщини для своїх родичів, і в разі їхньої смерті майно померлого буде передано у власність "республіки". 

Окрім того, за даними Тимчука, у Дебальцевому серед працівників бюджетної сфери поширюють інформацію, що з квітня заробітну плату отримуватимуть лише особи, які мають "паспорт громадянина ДНР".

Нагадаємо, 18 лютого Російська Федерація визнала дійсними документи, що засвідчують особу, видані так званою владою "ДНР" і "ЛНР". Таке рішення прокоментував президент України Петро Порошенко, який вважає це доказом російської окупації частини цієї території. З цього приводу зробило жорстку заяву МЗС України та закликали міжнародних партнерів посилити тиск на РФ.

В ОБСЄ побачили загрозу у визнанні Росією "документів" "ДНР/ЛНР" та наголосили, що будь-які документи, видані на суверенній території України, дійсні тільки тоді, коли визнаються на міжнародному рівні.