НОВИНИ

Президент Червоного Хреста назвав ймовірну кількість зниклих безвісти на Донбасі

Петер Маурер зазначив, що точну кількість осіб ніхто не знає, але припустив, що їх може бути від 1000 до 2000.

Президент Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Петер Маурер під час зустрічей в Києві, Донецьку і Луганську  висловився стосовно питання осіб, зниклих безвісти у зв’язку з конфліктом.  Про це повідомили у прес-службі комітету у п'ятницю. 10 березня.

«Багато людей зникли безвісти внаслідок конфлікту на сході України, але ніхто не знає їх точну кількість – можливо, їх від 1000 до 2000. Пошук відповідей на питання і підтримка сімей таких осіб є одними з наших пріоритетних завдань», – сказав він.

Крім того, Маурер закликав до надання представникам Червоного Хреста систематичного і безперешкодного доступу до всіх осіб, затриманих обома сторонами в зв'язку з конфліктом на сході України.

Він зазначив, що для вирішення цієї проблеми ключове значення матиме механізм обміну інформацією про осіб, зниклих безвісти, між сторонами.

Президент МКЧХ також висловив занепокоєння з приводу умов проживання сотень тисяч мешканців міст і сіл уздовж лінії зіткнення після раптової активізації бойових дій на сході України з початку року.

Як повідомлялося, російська сторона блокує ініціативу Міжнародного Комітету Червоного Хреста розпочати роботу з пошуку зниклих безвісти на сході України.

Нагадаємо, раніше в міжнародному комітеті Червоного Хреста заявляли, що не мають повноцінного доступу до місць утримання людей на окупованій території Донбасу.