Президент Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Петер Маурер під час зустрічей в Києві, Донецьку і Луганську  висловився стосовно питання осіб, зниклих безвісти у зв’язку з конфліктом.  Про це повідомили у прес-службі комітету у п'ятницю. 10 березня.

«Багато людей зникли безвісти внаслідок конфлікту на сході України, але ніхто не знає їх точну кількість – можливо, їх від 1000 до 2000. Пошук відповідей на питання і підтримка сімей таких осіб є одними з наших пріоритетних завдань», – сказав він.

Крім того, Маурер закликав до надання представникам Червоного Хреста систематичного і безперешкодного доступу до всіх осіб, затриманих обома сторонами в зв'язку з конфліктом на сході України.

Він зазначив, що для вирішення цієї проблеми ключове значення матиме механізм обміну інформацією про осіб, зниклих безвісти, між сторонами.

Президент МКЧХ також висловив занепокоєння з приводу умов проживання сотень тисяч мешканців міст і сіл уздовж лінії зіткнення після раптової активізації бойових дій на сході України з початку року.

Як повідомлялося, російська сторона блокує ініціативу Міжнародного Комітету Червоного Хреста розпочати роботу з пошуку зниклих безвісти на сході України.

Нагадаємо, раніше в міжнародному комітеті Червоного Хреста заявляли, що не мають повноцінного доступу до місць утримання людей на окупованій території Донбасу.