НОВИНИ

Через блокаду Ахметов зупинив видобуток вугілля на своїх підприємствах на Донбасі

Зокрема, не працюють «Ровенькиантрацит», «Свердловськантрацит» і «Комсомолець Донбасу».

Найбільший приватний український енергетичний холдинг «ДТЕК Енерго» через транспортну блокаду зупинив майже всі вугільні шахти на окупованому Донбасі. Про це повідомляє Reuters із посиланням на прес-службу «ДТЕК Енерго».

"Вона в режимі простою. Але контролюється нами. «Ровенькиантрацит» і «Свердловськантрацит» теж у простої", - розповіли в холдингу про стан шахти «Комсомолець Донбасу».

Ці три шахти в 2016 році забезпечили 9 мільйонів тонн вугілля, або більше третини видобутку холдингу, контрольованого бізнесменом Рінатом Ахметовим. Антрацит в основному використовується на теплових електростанціях холдингу. На питання про причини простою, працівниця прес-служби відповіла: "А куди вантажити?".

Читайте також: У Ахметова різко відреагували на «націоналізацію» ОРДіЛО його підприємств

Нагадаємо, раніше  самопроголошені "ДНР"/"ЛНР" зажадали перереєстрації українських підприємств і сплати ними податків, і заявили про введення з 1 березня зовнішнього управління на близько 40 підприємствах. Також проросійські терористи з ОРДіЛО висунули вимогу здійснити візит так званого «МНС і громадських організацій» на українські підприємства на підконтрольних Києву територіях. 

Про те, що терористи зібралися провести "націоналізацію", йшлося у заяві ватажків ОРДіЛО щодо блокади залізниці на Донбасі. 

Як повідомлялося, 23 лютого на Донеччині зупинила роботу Миронівська ТЕС. 20 лютого Єнакіївський металургійний завод і ПАТ «Краснодонвугілля», які розташовані на окупованій території, зупинили виробництво через блокаду залізничного сполучення в зоні АТО. Крім того, 14 лютого через блокаду залізниці зупинив роботу Алчевський металургійний комбінат.