НОВИНИ

У Києві розпочався суд у справі колишнього бійця ЗСУ, що перейшов на бік окупантів Криму

Олександру Баранову загрожує 15 років позбавлення волі.

Подільський районний суд Києва провів підготовче засідання у справі щодо колишнього бійця Збройних сил України Олександра Баранова, якого звинувачують у зраді і дезертирстві. Про це повідомляє ВВС Україна.

Згідно з повідомленням, попереднє засідання суду у справі Баранова продовжиться в понеділок, 13 березня.

Нагадаємо, військовослужбовці Максим Одинцов і Олександр Баранов були затримані у результаті проведення спецоперації СБУ 20 листопада 2016 року на адміністративному кордоні з Кримом. Проходячи службу в одній з військових частин на території Криму, під час окупації півострова вони не виконали наказ прибути на нове місце служби і залишилися на окупованій території, тим самим вчинивши дезертирство. Згодом вони уклали контракти про проходження військової служби у ЗС РФ. Під час допиту, за словами глави СБУ Василя Грицака, затримані визнали провину.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав затримання СБУ військовослужбовців «незаконною провокацією».

Генеральне консульство Росії в Одесі направило українській стороні ноту з проханням надати копії документів, що засвідчують особу і громадянство затриманих на адмінкордоні з окупованим Кримом Олександра Баранова та Максима Одинцова.

Розгляд кримінального провадження стосовно Одинцова розпочався у лютому в Дарницькому райсуді Києва. Захист клопотав про об’єднання двох справ в одну, проте суд відмовив.