НОВИНИ

У Головній військовій прокуратурі пояснили, чому допит Януковича в Росії є неприйнятним

Екс-президент повинен відповідати перед українським судом.

Українські правоохоронці не братимуть участі в допиті екс-президента Віктора Януковича на території РФ. Про це заявив прокурор Головної військової прокуратури України Руслан Кравченко.

"Підозрюваний Янукович повинен бути в суді і відповідати перед українським судом. Тільки так. Ніяких допитів у присутності представників Генеральної прокуратури України не буде", - сказав Кравченко.

Прокурор зазначив, що Янукович переховується від органів досудового слідства і суду за межами території України, на території РФ.

"Він підозрюваний, і відповідно до визначення слідчого судді повинен бути затриманий і доставлений до суду", - вказав Кравченко.

Читайте також: Янукович дав чергову прес-конференцію і запевнив, що не просив Путіна вводити війська в Україну

Він також вважає, що Російська Федерація повинна не заявляти, що готова допитати підозрюваного, а повинна була зробити це чотири місяці тому.

"Тому якщо Російська Федерація готова, то нехай виконує запит", - сказав він.

Прокурор пояснив, що на території РФ він або слідчий, який здійснює досудове розслідування, не мають права допитувати Януковича.

"Це можуть робити тільки правоохоронні органи РФ, а ми можемо тільки бути присутнім під час допиту. Але ви ж розумієте, що український прокурор або слідчий повинен буде затримати підозрюваного Януковича і доставити його в суд?", - зазначив Кравченко.

Як повідомлялося, Генеральна прокуратура РФ у відповідь на запит Генпрокуратури України повідомила, що готова організувати допит екс-президента Януковича на території РФ в присутності українських слідчих.