НОВИНИ

У "Сбєрбанку" відхрестилися від обслуговування клієнтів із "паспортами" "ДНР/ЛНР"

Тим часом, у НБУ нещодавно заявили, що мають намір ініціювати санкції проти російського "Сбєрбанку" за обслуговування громадян із "паспортами" самопроголошених республік.

Дочірня організація російського "Сбєрбанку" в Україні спростувала можливість обслуговування за "паспортами" "ДНР/ЛНР". Про це повідомляється в коментарі банку у відповідь на запит агентства "Інтерфакс-Україна".

"Банк не обслуговував, не обслуговує і не має наміру обслуговувати фізичних і юридичних осіб на підставі документів, виданих на непідконтрольних українській владі територіях, і не здійснює фінансові операції на даних територіях", - заявили в "Сбєрбанку".

Також наголошується, що банк здійснює діяльність на підставі ліцензії НБУ, дотримується норм законодавства України та обслуговує клієнтів на підставі виключно визнаних Україною документів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НБУ має намір ініціювати санкції проти російського "Сбєрбанку" за обслуговування громадян із "паспортами" самопроголошених республік.

Відповідну заяву в НБУ зробили після того, як міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що вимагає вжити санкції щодо «Сбєрбанку» через обслуговування клієнтів, які надають "паспорти "ДНР/ЛНР".

Нагадаємо, 18 лютого Російська Федерація визнала дійсними документи, що засвідчують особу, видані так званою владою "ДНР" і "ЛНР". Указ про визнання документів, виданих громадянам України та особам без громадянства, які проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України підписав російський президент Путін. Таке рішення прокоментував президент України Петро Порошенко, який вважає це доказ російської окупації частини цієї території. З цього приводу зробило жорстку заяву МЗС України та закликали міжнародних партнерів посилити тиск на РФ.