НОВИНИ

Уряд Молдови тимчасово обмежив чиновникам поїздки в Росію

Крім того, через допити та обшуки молдовських чиновників, Кишинів передав ноту протесту Москві.

Кишинів передав ноту протесту Москві через невдоволення обшуками офіційних осіб при в'їзді в Росію і заявив, що до припинення порушень молдовським офіційним особам будуть заборонені поїздки в цю країну. Про це повідомляє Noi.md.

У ноті зазначається, що молдовських чиновників грубо затримують на в'їзд у Російську Федерацію, допитують, обшукують, вони зазнають принизливого поводження з боку представників російських спецслужб.

"Таке ставлення є одночасно неадекватним і невиправданим", - сказано в ноті.

Повідомляється, що тільки за останні кілька місяців 25 молдовських чиновників були зупинені і піддані образливому поводженю на в'їзді в Російську Федерацію.

Нота про порушення була передана російській стороні сьогодні на зустрічі голови парламенту Молдови Андріана Канду і прем'єр-міністра Павла Філіпа з послом Російської Федерації Фарітом Мухаметшиним.

Канду і Філіп оголосили, що до припинення порушень молдовським офіційним особам будуть заборонені поїздки в Російську Федерацію.

"У результаті було прийнято рішення передати російському керівництву офіційну ноту, в якій потрібно вжити негайних заходів для припинення зловживань. Посол Росії був проінформований, що до вирішення цієї проблеми молдовських чиновників попросять утриматися від поїздок у Російську Федерацію", - повідомили в уряді Молдови.

Нагадаємо, 1 березня Молдова відкликала свого посла з Росії.

Як повідомлялося, у червні 2016 року Молдова направила Росії ноту через вербування її громадян у російську армію.