НОВИНИ

Порошенко вручив Шевченківські премії

Цьогоріч премію отримали четверо лауреатів.

Президент України Петро Порошенко в четвер, 9 березня, вручив національну премію імені Тараса Шевченка чотирьом лауреатам. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Премія присуджена Івану Малковичу у номінації «Література» за книгу поезій «Подорожник з новими віршами».

Також премію присуджено Миколі Малишку в номінації «Візуальні мистецтва» за художній проект «Лінія» (скульптура).

У номінації «Музичне мистецтво» премію отримала Богдана Фроляк за симфонію-реквієм «Праведна душа», хорову кантату «Цвіт» і музичний твір «Присниться сон мені».
Також у номінації «Кіномистецтво» премію присуджено Степану Ковалю за анімаційний серіал «Моя країна – Україна».

Цьогоріч розмір премії складає 240 тис. грн.

Національна премія України імені Тараса Шевченка присуджується в кількох номінаціях, зокрема «Література», «Літературознавство і мистецтвознавство», «Публіцистика і журналістика», «Кінематографія», «Музичне мистецтво», «Театральна мистецтво», «Концертно-виконавське мистецтво», «Народне і декоративно-прикладне мистецтво» та «Образотворче мистецтво». Однак щорічно присуджується не більше п'яти національних премій (не більше однієї у кожній з номінацій).

Розмір грошової премії, яку отримують лауреати, щороку встановлюється згідно з указом президента. У 2016 році Порошенко присудив п'ять премій імені Тараса Шевченка, розмір премії – 192 тисячі гривень.

Нагадаємо, у 2016 році лауреатами премії стали п’ятеро митців: у номінації «Публіцистика і журналістика» Левко Лук’яненко за твори у 13 томах «Шлях до відродження», у номінації «Музичне мистецтво» Раду Поклітару за балет-триптих «Перехрестя» (2012), балети «Лебедине озеро» (2013), «Жінки в ре мінорі» (2014), «Довгий різдвяний обід» (2014); у номінації «Концертно-виконавче мистецтво» Анжеліна Швачка за виконання провідних партій в оперних виставах та популяризацію української музичної спадщини; у номінації «Образотворче мистецтво» Михайло Гуйда за цикл живописних творів «В єдиному просторі», у номіації «Кінематографія» Олег Сенцов за фільми «Гамер» (2011) та «Носоріг». Сенцов не зміг отримати свою премію, оскільки нині незаконно викрадений до Росії.