НОВИНИ

У Пентагоні прокоментували можливість відмови від договору СНО-3 про обмеження ядерних зарядів

На думку генерала Хайтена, якщо угода не працюватиме, то виникне загроза перегонів озброєння.

Відмовлятися від договору про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3 або New START) ризиковано і невигідно для інтересів Сполучених Штатів Америки, заявив голова стратегічного командування Збройних сил США генерал Джон Хайтен у четвер, 9 березня, на слуханнях у Конгресі.

«Виникне ризик перегонів озброєнь», - заявив Хайтен.

За словами генерала, якщо угода СНО-3 не працюватиме, то буде не зрозуміло, скільки саме ядерного потенціалу у ймовірного противника.

«Проблема полягатиме в тому, що буде невідомо, що саме нам потрібно робити, аби залишатися на тих же рівнях, що і наш противник», - сказав Хайтен.

Він підкреслив, що з цих міркувань угода СНО-3 повинна працювати.

Нагадаємо, договір СНО-3 підписали 8 квітня 2010 року в Празі. Згідно з угодою, Росія і США зобов'язуються скоротити кількість ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, а кількість носіїв ядерної зброї - міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників до 700 одиниць.

Тим часом у січні 2017 року президент США Дональд Трамп заявив, що договір СНО-3 - це одностороння угода на користь Росії. Також він зробив заяву щодо розширення ядерного потенціалу США.

Раніше стало відомо, що Пентагон витратить $108 мільярдів протягом п'яти років на модернізацію ядерної зброї.

Також нагадаємо, що згідно з новим дослідженням шведського інституту SIPRI, за кількістю ядерних боєголовок у світі Росія і США лідирують з великим відривом.