НОВИНИ

В InformNapalm відреагували на заяву Росії про викопану зброю із шахт на Донбасі

Кіберволонтери нарахували 41 зразок військової техніки, яка надійшла на озброєння Росії з 2004 по 2015 рік і ніколи не імпортувалася до України.

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm у середу, 8 березня, відреагували на заяви російського представника на Міжнародному суді ООН в Гаазі, буцімто бойовики на сході України самі знайшли і виконапали зброю – радянську або залишену українською армією у шахтах Донбасу.

Кіберволонтери заявили, що станом на січень 2017 року база даних InformNapalm з фактами ідентифікації російських типів озброєння на Донбасі становить вже 41 позицію. 

"Більша частина техніки в звіті – порівняно нові зразки, які надійшли на озброєння ЗС РФ у період з 2004 до 2015 рр. Ця військова техніка не виробляється в Україні, більшість ніколи в Україну не імпортували, тому вона не могла опинитися у ворога як воєнний трофей. Треба зазначити, що управління та обслуговування новітньої воєнної техніки потребує залучення кваліфікованого персоналу, а саме: кадрових російських військовиків", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 7 березня під час виступу на Міжнародному суді ООН в Гаазі за позовом України проти Росії, російський представник заявив, що бойовики на Донбасі викопали зброю з шахт. Водночас Росія не стала коментувати докази, надані українською стороною, щодо використання бойовиками на Донбасі новітньої зброї, яка є на озброєнні лише російської армії.

Того ж дня радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт повідомив, що заява Росії в Міжнародному суді ООН у Гаазі про зброю в шахтах Донбасу є елементом гібридної війни проти України.

Як повідомлялося, у Міжнародному суді у Гаазі з 6 до 9 березня тривають попередні слухання за позовом України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Нинішні слухання присвячені поданому Україною запиту про запровадження тимчасових заходів, спрямованих на запобігання продовженню порушень з боку Росії протягом розгляду справи по суті.