НОВИНИ

Росія на Міжнародному суді ООН не заперечила поставок летальної зброї бойовикам - представник України

За словами Гарольда Гонджу Коу, Росія не заперечила, що терористи атакують цивільних людей на сході України.

Російська сторона у Міжнародному суді ООН не заперечила, що постачає летальну зброю бойовикам на схід України, заявив у середу, 8 березня, представник української делегації у Гаазькому суді професор Гарольд Гонджу Коу на слуханнях у справі за позовом України проти Росії.

«Якщо ви уважно слухали презентацію пана Вордсворта (Самуель Вордсворт, представник Росії у суді – Ред.), то ви почули, що він ніколи не заперечував абсолютно важливий факт про те, що Росія постачає легальну зброю угрупованням для атаки проти цивільних на сході України», - наголосив Гарольд Гонджу Коу.

Оцінюючи пояснення Росії щодо «непричетності» до фінансування тероризму у східній Україні, Коу назвав позицію відповідача «правовою гімнастикою».

Нагадаємо, у середу, 8 березня, у Міжнародному суді ООН відбувається третій день публічних слухань за позовом України до Росії, де українська сторона висловлює свої заперечення проти наданих представником Росії аргументів. 

Напередодні, 7 березня, під час виступу Росія ґрунтувала свою правову позицію на твердженні, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю – радянську або залишену українською армією. МЗС України закликало реагувати на маніпуляції Росії в Гаазі, адже "необхідно доводити усю банальність брехні і пропаганди з боку РФ".

У СБУ прокоментували цю заяву Росію. На думку радника голови Служби безпеки України Юрій Тандіта, ця заява Росії в Міжнародному суді ООН у Гаазі про зброю в шахтах Донбасу є елементом гібридної війни проти України.

Як повідомлялося, у Міжнародному суді у Гаазі з 6 до 9 березня тривають попередні слухання за позовом України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.