НОВИНИ

Сенатор Маккейн розповів про зв'язок WikiLeaks із Росією

Для американського посадовця є очевидним, що дана організація пов'язана з РФ.

Сенатор Конгресу Сполучених Штатів Америки Джон Маккейн заявив, що організація WikiLeaks пов'язана з Росією, повідомили в Washington Examiner у вівторок, 7 березня.

"Я не можу цього стверджувати, але очевидно, що WikiLeaks мала зв'язки з Росією", - сказав сенатор.

При цьому він зауважив, що немає жодних доказів таких зв'язків.

Відповідаючи на питання, чи мала Росія стосунок до публікації WikiLeaks про методи кібершпіонажу, використовувані Центральним розвідувальним управлінням Маккейн сказав: "Ні, звичайно, немає, це був хтось, хто сидить у підвалі свого будинку в одній нижній білизні, курячи сигарети". 

На думку сенатора, потрібно зробити ще багато щодо посилення кібербезпеки, оскільки, якщо хакери змогли зламати ЦРУ, то вони можуть проникнути до кого завгодно.

Він висловив занепокоєння, що кіберзлочинці продемонстрували здатність дістатися до найважливіших секретних матеріалів.

Нагадаємо, 6 січня стало відомо, що американські спецслужби ідентифікували росіян, які, за твердженнями фахівців, передали зламане електронне листування сайту WikiLeaks у спробі вплинути на президентські вибори США. ЦРУ визначило російських чиновників, які через третіх осіб за вказівкою президента Росії Владіміра Путіна передали матеріали Національного комітету Демократичної партії і лідерів цієї партії.

Як повідомлялося, наприкінці серпня засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж пообіцяв опублікувати документи, пов'язані з діяльністю президентської кампанії Хілларі Клінтон. 

8 жовтня, WikiLeaks опублікував першу частину листування голови передвиборної кампанії Клінтон Подести. Листи стосувалися питань ядерної енергетики, а також публікацій в ЗМІ про пожертвування до Фонду Клінтон, які робилися особами, «мають інтереси в гірничодобувній і ядерної галузях».

11 жовтня портал опублікував другу частину листів голови передвиборного Клінтон. Подеста заявив, що його листування, яку опублікував сайт Wikileaks, було зламане російськими хакерами.

Клінтон заявила, що уряд Росії займається шпигунством проти американців і передачі даних WikiLeaks. Згодом центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Барак Обама наказав спецслужбам до інавгурації Трампа надати повний звіт про кібератаки й іноземне втручання в президентські вибори 2016 року.  

Як повідомили американські ЗМІ, спецслужби США "з високою часткою ймовірності" припускають, що президент Росії Владімір Путін був особисто залучений в таємну кампанію з втручання в президентські вибори в США. 

29 грудня Сполучені Штати вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Також цього дня президент США Барак Обама підписав указ про нові санкції щодо Росії, пов'язані з втручанням РФ у вибори в США. У команді Трампа висловили невпевненість у справедливості введених в кінці грудня американських санкцій проти Росії.

Проте у конгресі США готові рішуче відповісти, якщо обраний президент США Дональд Трамп вирішить скасувати санкції щодо Росії.