НОВИНИ

Сьогодні Україна вдруге представить свої аргументи в Міжнародному суді ООН

Українська сторона має відповідь щодо кожної позиції по фактах, викладених раніше росіянами.

У середу, 8 березня, у Міжнародному суді ООН відбудеться третій день публічних слухань за позовом України до Росії. Про це повідомила голова української делегації, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль у Facebook.

За її совами,  українська сторона має відповідь щодо кожної позиції по фактах, викладених вчора росіянами.

""Аргументи російської сторони, викладені вчора, є достатньо добре підготовленими, хоч і будуються на хворобливій логіці.  Видима частина – факти. Ваша реакція на вчорашні виступи РФ є красномовною – РФ і далі намагається триматися власної картини світу, яку сприймають дедалі менше людей", - написала Зеркаль.

Вона додала, що детальне представлення українських аргументів щодо цих фактів буде відбуватися на подальших стадіях процесу.

"Правові аргументи РФ є достатньо передбачуваними. Радники РФ виявились винахідливими юридичними гімнастами – аби представити цілісну позицію вони використали усі можливі і неможливі зачіпки, які подеколи суперечать самим собі. Складається враження, що жоден суд в світі і жодна норма права не забороняє Росії безкарно нищити людей. Це не так. І ми досить аргументовано це доведемо", - зазначила заступник міністра.

Як повідомлялося, 6 березня Міжнародний суд ООН в Гаазі розпочав публічні слухання за позовом України до Росії

Нагадаємо, 16 січня Україна подала до Міжнародного суду ООН у Гаазі позов проти Росії у зв'язку з порушенням РФ Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Згодом міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна збирається доповнювати свій позов у Міжнародний суд ООН новими фактами про порушення Росією прав людини.